Merkezi Araştırma Ve Uygulama Laboratuvarı Tarafından Akademisyenlere Yönelik ‘Spss - Lisrel Eğitimi’ Veriliyor

Üniversitemiz Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı tarafından akademisyenlere yönelik verilen ‘Lisrel ve SPSS Programları Kullanım Eğitimi’ başladı.

Üniversitemiz, Serhat Kalkınma Ajansı, Türk Akreditasyon Kurumu ile Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı tarafından verilen ‘Lisrel ve SPSS Programları Kullanım Eğitimi’ laboratuvar seminer salonunda başladı. Kalkınma Bakanlığı Serhat Kalkınma Ajansı 2014 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen, yürütücülüğünü Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat KURT’un yaptığı Lisrel ve SPSS Programları Kullanım Eğitimi beş gün sürecek.

Gazi Üniversitesinden Doç. Dr. Murat ATAN ile Yrd. Doç. Dr. Hasan TÜRE’nin katıldığı eğitimde, üniversitemizde görev yapan akademisyenlerin katıldığı proje eğitimi ile ulusal ve uluslararası düzeyde nitelikli nitel ve nicel yayınlar hazırlayabilme ve sunabilme konusunda dikkat edilmesi gereken noktalar ele alınacak. 26 Eylül 2014 tarihinde sona erecek eğitimde, akademisyenlere Lisrel ve SPSS Programlarının tanıtımı ve kişisel bilgisayarlara kurulması, Lisrel ve SPSS Programlarının nicel veri analizi, Lisrel ve SPSS Programlarının nitel veri analizi hakkında bilgi verilecek.

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BÜROSU – 23.09.2014