ERASMUS Öğrenci Hareketliliği Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı


Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Birimi ve İbrahim Çeçen Vakfı İşbirliğiyle ERASMUS Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Kültür ve Kongre Merkezinde bulunan Selçuklu Konferans Salonunda yapıldı. Toplantıya Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yusuf ÇETİN, İbrahim Çeçen Vakfı Müdürü Doç. Dr. Meral DİNÇER ve öğrencilerimiz katıldı.

ERASMUS Öğrenci Öğrenim Hareketliliği Programı’ndan yararlanmaya hak kazanmış öğrenciler için oryantasyon, Erasmus deneyimini yaşamış öğrencilerimiz için ise sosyal mentorlük temalarının işlendiği toplantıda, değişim sürecinde karşılaşılan muhtemel sorunlar ve çözümleri ele alındı. Üniversitemiz Uluslararası İlişler Biriminden, Erasmus Ofis Koordinatörü Okt. Nimetullah ALDEMİR ve Erasmus Öğrenci Koordinatörü Okt. Murat GÜRBÜZ ERASMUS Öğrenci Öğrenim Hareketliliği Programı hakkında öğrencilere sunumlar yaptı ve soruları yanıtladı. Toplantıda, ayrıca, Üniversitemizde değişime hak kazanan öğrencilerin yurtdışı uçak biletlerinin, diğer tüm üniversitelerden farklı olarak, IC Vakfı tarafından karşılandığı vurgulandı.

İbrahim Çeçen Vakfı Müdürü Doç. Dr. Meral DİNÇER toplantıda yaptığı konuşmada; IC Vakfının Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin her alanda yanında olduğunu vurgulayarak Devlet Üniversitesi olmanın yanında IC Vakfı’nın imkânlarıyla birlikte, Üniversitemizin ve IC Vakfının öğrencilerimiz için her türlü desteği sağladığını söyledi. Bugüne kadar 102 ülke gezdiğini ve öğrencilere yurt dışı deneyimlerinin kazanımlarını anlatan Doç. Dr. Meral DİNÇER,  ERSAMUS imkânlarından mutlaka yararlanılması gerektiğini ifade etti. Öğrencilere kendilerine hedefler koymaları gerektiğinin altını çizen Doç. Dr. Meral DİNÇER, yabancı dil öğrenimi ve vizyon kazanmak açısından yurt dışı deneyiminin okul yaşamından sonra iş hayatında büyük avantajlar sağlayacağını sözlerine ekledi.

Toplantıda ayrıca daha önce ERASMUS Öğrenci Hareketliliği Programından faydalanarak Avrupa’da eğitim alan Eğitim Fakültesi öğrencileri Songül GÜLTEKİN ile Onur Dost ANİAK yurt dışı deneyimlerini fotoğraflarla paylaşarak sunum yaptılar.
 
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER DANIŞMANLIĞI