İbrahim Çeçen Vakfı’ndan Yardım Seferberliği

Üniversitemiz ile İbrahim Çeçen (IC) Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği “Ağrı Köy Okullarına Yardım Kampanyası” ile ihtiyaç sahibi öğrencilere giysi yardımında bulunuldu.
Üniversitemiz Genel Sekreteri Ali BALKİS, IC Vakfı Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral DİNÇER ile Milli Eğitim İl Müdürü Hatem DURSUN’un katıldığı yardım kampanyasında kent merkezi ile merkeze bağlı köy okulları öğrencilerine kışlık giysi yardımı yapıldı.
Ağrı Köy Okulları Yardım kampanyası ile Yazılı, Tutak Karaağaç, Hamur Seyithanbey Köyü, Diyadin Yanıkçukur Köyü, Çukuralan, Mehmet Şerafettin Yaltkaya, Ozanlar Yatılı, Karasu, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim ve Orta Okullarında zorlu kış şartlarında okuyan 2 bin öğrenciye mont, bot, atkı ve bere gibi giysiler dağıtıldı.
Kentteki 10 okulda 2000 öğrenciye giysi yardımı yapıldığını belirten IC Vakfı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral DİNÇER, iklim şartlarının hayatı olumsuz etkilediği bugünlerde eğitim – öğretimini sürdürmeye çalışan öğrencilere küçük de olsa bir katkı sunmayı hedeflediklerini söyledi.
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER DANIŞMANLIĞI