Üniversitemizde Yöneticilik, Liderlik Ve Etik Eğitimi Verildi

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal POLAT, hizmet içi eğitim programı kapsamında bir seminer verdi.

Fen Edebiyat Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen eğitime üniversitemiz Genel Sekreteri Ali BALKİS, fakülte dekanları, akademik ve idari birimlerin üst düzey yöneticileri katıldı. Yöneticilik, Liderlik Ve Etik hakkında eğitim semineri veren Prof. Dr. Kemal POLAT, konuşmasına yönetici ve lider arasındaki farkı sorarak başladı. Prof. Dr. POLAT, çoğu zaten yönetici olan katılımcılardan aldığı cevaplar doğrultusunda gerçekleştirdiği seminerde iyi bir lider ve yöneticinin nasıl olması gerektiği ve iş etiği hakkında detaylı bilgiler verdi.
Prof. Dr. POLAT, sunumunda insanın özelliklerine dikkat çekerek, şunları kaydetti: “İyi bir yönetici her şeyden önce vizyon sahibi, adil, çalışkan, net, kararlı ve tutarlı olmalıdır. Zamanı çok iyi kullanan, risk alan, takım ruhuyla hareket eden, gerektiğinde teşekkür etmeyi bilen, sorumluluk sahibi kişiler ancak iyi birer yönetici olabilir. Ayrıca iyi bir yönetici, karşılaşılan sorunlar karşısında öfkesini kontrol edebilmeli, objektif ve sabırlı bir duruş sergileyebilmelidir.”

Üniversitemizde zaten çok iyi yönetici olan kişilere Yöneticilik, Liderlik Ve Etik hakkında bilgi vermek zor diyen Prof. Dr. POLAT, “Bu seminerde amacımız, sizin bildiklerinizi başka bir dille ifade etmek ve önemli gördüğümüz bazı noktalara dikkatinizi çekmektir. Ve bana göre hem hayatta hem de yönetimde ön yargı ile değil ön saygı ile hareket etmek temel prensibimiz olmalıdır” şeklinde konuştu.

Eğitim Semineri, Prof. Dr. Kemal POLAT’ın hazırladığı renkli sunum ve katılımcılarında katkılarıyla oldukça verimli ve keyifli geçti.

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BÜROSU